Kriz Masası Neden Gereklidir? Nasıl Çalışacak?

Çözüm TRAFİK GÜVENLİĞİDİR!

Trafik güvenliğini toplumumuza kazandırmak için sarılmamız gereken anlayış ise “Vizyon Sıfır”dır.

Vizyon Sıfır’ı gerçekleştirebilmek için ilk yapılması gereken de Meclis bünyesinde bir “Trafik Güvenliği Kriz Masası”nın kurulmasıdır.

Kriz masası, milletvekillerinden oluşacak bir “Trafik Güvenliği Soruşturma Komitesi”nden ve bu komiteye bilimsel danışmanlık yapacak bir trafik güvenliği uzmanlar kurulundan oluşacak.

Trafik Güvenliği Meclis Soruşturma Komitesi; Tüm sorumlu kişileri ve sistemleri sorgulayacak, ölümlerin nedenlerini araştıracak ve ortaya çıkaracak, politik liderlik ortaya koyacak ve lokomotif güç olarak görev yapacak.

Trafik Güvenliği Uzman Kurulu; Soruşturma komitesine bilimsel danışmanlık yapacak, tüm trafik güvenliği planlamasını yönetecek, gerçek bir Trafik Güvenliği Sistemi oluşturacak.

Kriz Masası; Bilimsel ve etik bir yaklaşımla çalışarak trafiğin üç unsuru olan insanlar, araçlar, ve yolları güvenli kılmak için EĞİTİM, DENETİM, MÜHENDİSLİK, ve ACİL HİZMETLERE dayalı bir Trafik Güvenliği Sisteminin kurulmasını sağlayacak, şeffaf olacak, toplumu ve basını sürekli olarak bilgilendirecek.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 10 =

Kriz Masası Neden Gereklidir? Nasıl Çalışacak?[sharebuttonsc]