“Kriz Durumunda Kimse Nasıl Davranacağını Bilmiyor”

“Kriz Durumunda Kimse Nasıl Davranacağını Bilmiyor”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede kriz durumlarında kimsenin nasıl davranacağını bilmediğini belirterek, bunun Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaşanan son yangında açık ve net olarak bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı.

Özyiğit bugün Meclis’te koronavirüs, sınır kapılarının kapanması ve hastane yangını konusunda 62. madde uyarınca söz alarak görüşlerini ortaya koydu.

İdlib’de hayatını kaybedenler için Türkiye ve ailelerine başsağlığı dileyen Özyiğit, ABD’nin Arap Baharının son durağı olan Suriye’de Türkiye’yi savaşa soktuğunu söyledi. Özyiğit, daha fazla kayıp yaşanmadan, Türkiye-Rusya, Türkiye-ABD mutabakatları ve diploması yoluyla soruna bir an önce çözüm bulunması temennisini dile getirdi.
Konuşmasında koronavirüs konusuna da değinerek, virüsün dünyayı alıp götürdüğünü, bu konuda havaalanı ve denizlerde yeterli önlemlerin alınıp almadığını soran Özyiğit, Rum Yönetimi Lideri Anastasiadis’in ELAM’ın kışkırtmalarıyla tek taraflı aldığı kararı eleştirdi ve Rum yönetiminin bir an önce bu yanlış kararından dönerek, ülkede bu virüsle ilgili ciddi önlemlerin alınmasını temenni etti.

Hastane yangını konusuna da değinen Özyiğit, bu konuda ciddi bir koordinasyonsuzluk olduğunu, kimsenin büyük yangın, deprem gibi olaylar konusunda nasıl davranılacağını bilmediğini kaydetti. Yangına müdahaleye tedbir alınarak girilip girilmediği, hasatların sevki konusunda gerçekten yapılması gerekenlerin yapılıp yapılmadığı gibi birçok konuda belirsizlikler olduğunu belirten Özyiğit, hastanenin sigortası konusunun da belirsiz olduğunu vurguladı.

Tüm konular hakkında kamuoyunun bir an önce bilgilendirmesi gerektiğini ifade eden Cemal Özyiğit, hizmet verilmeye başlanan servisler konusunda gerekli güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını da sordu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 1 =

“Kriz Durumunda Kimse Nasıl Davranacağını Bilmiyor”[sharebuttonsc]