“Koronavirüs ile ilgili gerekli önlemler ivedi olarak alınmalıdır”

“Koronavirüs ile ilgili gerekli önlemler ivedi olarak alınmalıdır”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Hüseyin Angolemli dünyada hızla yayılmakta olan “Koronavirüs konusu ile ilgili gerekli önlemlerin biran önce alınması gerektiğini, aksi takdirde yeterli önlemlerin alınmaması halinde ülke olarak zor durumlara düşebileceğimiz uyarısında bulundu.

Bugün Meclis’te yaptığı konuşmada koronavirüs tehlikesine dikkat çeken Angolemli, koronavirüs şüphesiyle geçtiğimiz gün bir şahsın hastaneye kaldırılmasının toplumumuzda büyük panik yarattığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın söz konusu durumla ilgili ne gibi çalışma yaptığını soran Angolemli, hükümeti, “bu hastalığın tahlilinin bile ülkede yapılamaması” konusunda eleştirdi.

Angolemli, ülkede birçok yabancı öğrenci ve çalışan olduğunu, bu konuda ne gibi çalışmalar yapıldığını, ne gibi önlemler alındığını sordu. Prof. Dr. İbrahim Benter’in koronavirüse çare olacak çalışmalarıyla ilgili açıklamalarını anımsatan ve Ankara’ya çağrıldığını ifade eden Angolemli, hükümetin bu profesörle konuşup konuşmadığını sordu.

Hüseyin Angolemli, bu konuda gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade ederek, Sağlık Bakanı’ndan salgına karşı alınan önlemleri açıklamasını istedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten + 5 =

“Koronavirüs ile ilgili gerekli önlemler ivedi olarak alınmalıdır”[sharebuttonsc]