“Kıb Tek’i Zarara Uğratacak Her Adımın Karşısındayız”

“Kıb Tek’i Zarara Uğratacak Her Adımın Karşısındayız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Kıbrıs Türk Elektrik Çalışanları Sendikası (El-Sen) tarafından bu sabah Ekonomi ve Enerji Bakanlığı önünde gerçekleştirilen eyleme destek belirtti.

TDP Lefkoşa İlçe Başkanı Doğa Yalçın ile birlikte eyleme katılarak destek belirten Genel Başkan Cemal Özyiğit, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın ülkede enerji alanında özele olan bağımlılığı artıracak bir anlayışta olduğunu belirterek bu anlayışın enerjide ülke geleceğini ipotek altına sokmak anlamına geldiğine dikkat çekti.

31 Mart tarihinde yakıt ihalesini iptal eden Bakan Arıklı’nın yakıt tedarikini ihalesiz olarak Türkiye Petrol Şirketinden (TPİC) alma çalışması yaptığını belirten Özyiğit, yakın zamanda tavan fiyatı 28 Dolar’dan yeni bir yakıt ihalesi çıkılmaya hazırlanırken, 34 Dolar’dan ısrarla TPİC’den yakıt alınmaya çalışılmasının hem Arıklı’nın yolsuzlukla mücadele söylemlerini havada bırakacağını, hem de kurum yönetimi üzerinde yeni ve daha büyük şaibeler yaratacağını vurguladı. Özyiğit, yakıt tedariği için şaibesiz uluslararası bir ihalenin şart olduğunu belirtti.

Bakan Arıklı’nın sürekli olarak bahsettiği yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili olarak da gerekenleri yapmadığını belirten Özyiğit, bahsedilen yolsuzluklarla ilgili somut adım atılmadığı sürece söylemlerin havada kalacağını kaydederek basında hakkında birçok iddia çıkan kurum müdürü için bile soruşma açılmadığını hatırlattı.
Özyiğit, Kıb Tek’i zarara uğratacak, özele bağımlılığını artıracak her adıma ısrarla karşı çıkmaya devam edeceklerini da ifade etti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − five =

“Kıb Tek’i Zarara Uğratacak Her Adımın Karşısındayız”[sharebuttonsc]