İdris: “Doğruları Söylemek Ne Zamandan Beri Kara Propaganda Oldu?”

İdris: “Doğruları Söylemek Ne Zamandan Beri Kara Propaganda Oldu?”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Asım İdris, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın eğitimle ilgili yapılan uyarı ve önerileri ‘kara propaganda’ olarak nitelediğini belirterek, “Doğruları söylemek ne zamandan beri kara propaganda oldu?” diye sordu.

Yaz dönemi boyunca yapılan uyarı ve önerilere rağmen Eğitim Bakanlığı’nın görevini zamanında yerine getirmemesi nedeniyle yeni eğitim yılının geçmiş yıl olduğu gibi sorunlarla açılacağını belirten İdris, “Eleştiriler karşısında uzun süre sessiz kalan Sn. Berova, en nihayet sessizliğini bozdu, ancak eleştirilere yanıt vermek yerine, kendisini eleştirenleri ‘kara propaganda’ yapmakla suçlamayı tercih etmiştir. Bu açıklamalar Sn. Berova’nın ne şahsına ne de temsil ettiği makama hiç yakışmamıştır” dedi.

“Hangisi “Kara Propaganda?”
Okullardaki tadilatların halen sürdüğünü, İlköğretim ve Ortaöğretim’de Daire Müdürlerinin atamaları ile öğretmen eksikliklerinin halen tamamlanmadığını, öğretmenlik sınavlarının henüz gerçekleştirilmediğini anımsatan İdris, “Daha sınavlar yapılacak, sonuçlar açıklandıktan sonra sözlü sınavlar olacak, ardından da atamalar gerçekleştirilecek. Bunların hangisi kara propaganda, Sn. Bakan’ı bunların hangisinin kara propaganda olduğunu kamuoyuna açıklamaya davet ederiz” ifadelerini kullandı.

Eğitim Bakanı Berova’nın gerçekleri ve yapıcı eleştirileri dikkate alarak, eğitimin daha ileri gitmesi için uğraş vermesi gerektiğini belirten İdris, “Eleştirilmek kolay değildir, ancak gerçeklerin ortaya konması ve daha iyinin yakalanması adına öneriler yapılması, hem demokrasi hem de ülke geleceği için elzem bir gerekliliktir. Sn. Berova yapıcı öneriler yapan, toplumun çok büyük çoğunluğunun ortak görüşü olan konuları gündeme getirenleri suçlaması en basit tabiri ile ‘sorumluluktan kaçmaktır'” dedi.

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, göreve geldiği günden itibaren devlet okullarının ileri gitmesine yönelik yeterli çalışma yapmayan, Hala Sultan İlahiyat Koleji özelinde gelişen olaylara sessiz kalan Berova’nın ‘kendisini eleştirenlere yönelik söylediği ‘Bu kişilerin eğitim adına bir gramlık gaile duyduklarına inanmıyorum’ söylemini ise traji-komik olarak niteledi. İdris; “Hepimizin gailesi eğitim sisteminin kaos yaşamayarak ileri gitmesi yönündedir. Keşke olumlu gelişmeler olsa,biz de takdir etsek. Ancak olmadığı yerde de gereken uyarı ve önerileri yapmak da bizim sorumluluğumuzdur” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five − 3 =

İdris: “Doğruları Söylemek Ne Zamandan Beri Kara Propaganda Oldu?”[sharebuttonsc]