“Hükümet Yanlışlarından Hiç Ders Almıyor”

“Hükümet Yanlışlarından Hiç Ders Almıyor”

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, bugün Meclis’te Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında söz alarak değerlendirmelerde bulundu.

Salgın ilk ortaya çıktığında milletvekilleri olarak bakana, hükümete destek olmak için iyi niyetlerinden dolayı yoğun muhalefet yapmadıklarını, söylemlerini yumuşattıklarını ancak öyle görünüyor ki hata yaptıklarını belirten Angolemli, eğer muhalefet görevini daha güçlü yapsaydılar bugün yasaların tümünün uygulanmış olacağını söyledi.

Angolemli, Sağlık Bakanı’nı değil hükümeti eleştirdiklerini, çünkü Sağlık Bakanı’nın çalıştığını ancak hükümetin belirli çevrelere baktığını, kapanma konusundaki anlaşmazlıkların da bundan yaşandığını kaydetti. Angolemli, “Öyle görünüyor ki hükümet bir türlü yanlışlarından ders almıyor” dedi.

Hükümetin, Girne ve Lefkoşa için aldığı kapatma kararının yanlış olduğunu ifade eden ve İtalya örneğini veren Angolemli, muhtarlarla iş birliği yapılarak bu ilçelerdeki kişilerin nereye “göç” ettiğinin tespit edilebileceğini ve olası bulaşın önüne geçilebileceğini kaydetti.

Hastalığın askeri bölgelere yayıldığını, hükümetin burada da etkin önlemler alması gerektiğini ifade eden Angolemli, uyarılara, kararlara, tedbirlere uyulması gerektiğini vurguladı.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 6 =

“Hükümet Yanlışlarından Hiç Ders Almıyor”[sharebuttonsc]