“Hükümet Üreticileri Desteklemek Zorundadır”

“Hükümet Üreticileri Desteklemek Zorundadır”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili Hüseyin Angolemli, bütçe çalışmalarında her zaman söyledikleri gibi önceliğinin sağlık, eğitim, güvenlik ve ulaştırma olduğunu dile getirdiklerini belirterek, hükümetin bu dönemde bu konularda sınıfta kalındığını vurguladı.

Ekonomik koşullar sebebiyle gerekli önlemler alınmazsa ülkede çok yakında güvenlik zaafiyeti yaşanabileceği uyarısında bulunan Angolemli, bir çok sorunun yanı sıra gıda maddelerindeki fiyat artışına dikkat çekerek, herkesin istediği fiyattan satış yapmaması gerektiğini vurguladı. Şu anda tek ayakta duran sektörün tarım olduğuna işaret eden Angolemli, tarıma dört elle sarılmak gerektiğini belirtti.

Angolemli, bugüne kadar yaşanan tüm sıkıntılarda hep küçük esnaf, memur ve işçi kesimlerinin sıkıntıya girdiğini belirterek, varlıklı kesimden ses çıkmadığını, hükümetin de yasaları iyi inceleyip tedbir alması gerektiğini belirtti.

Angolemli, “Nasıl ki memurdan kestiniz, ses çıkarmadı memur, onlardan da keseceksiniz, halk bunu bekler, aksi takdirde birlik ve bütünlük bozulur” dedi. Angolemli, son olarak Mağusa ve Lefkoşa’daki test kitleri arasındaki fiyat farkı konusunda açıklama istedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 14 =

“Hükümet Üreticileri Desteklemek Zorundadır”[sharebuttonsc]