“Hükümet Tüm Yetkilerini Devretti”

“Hükümet Tüm Yetkilerini Devretti”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, UBP-DP-YDP azınlık hükümetinin kurulduğu günden itibaren toplum ve ülke yararına icraat yapmadığını, toplumun sorunlarını çözme ve ekonomik krize yönelik çare üretme gibi bir gailesinin da olmadığını belirtti.

Özyiğit, “Hükümet için varsa yoksa koltuk. Koltukta daha fazla kalma uğruna tüm yetkilerini devrettiler, köy yollarının asfalt ihalesi bile artık Ankara’da açılıyor. Hükümet kendi iş insanlarını, kendi vatandaşlarını düşünen bir anlayıştan maalesef çok uzakta” dedi.

Hükümetin erken seçim tarihiyle ilgili Ad Hoc komite kurma çalışmasının da ‘koltukta nasıl daha fazla kalırız’ düşüncesinin ürünü olduğunu belirten Özyiğit, uzlaşmaya varılmadan seçim tarihini belirlemek için tek yanlı adım atılmasına ilk günden karşı çıktıklarını ve hukuki süreç başlatacaklarını söylediklerini anımsatarak, önceki gün de Anayasa Mahkemesine başvurarak gereğini yaptıklarını söyledi.

TDP Başkanı Özyiğit, yaptığı yazılı açıklama ile gündemdeki konular ile hükümetin karar ve uygulamalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“Halk Geçim Hükümet Koltuk Derdinde”
Cemal Özyiğit, ülkede ekonomik anlamda ciddi bir kriz yaşandığını, tüm sektörlerin sıkıntı içinde olduğunu, birçok kesimin eylem yaptığını, ancak bu sorunlara çare üretmesi gereken hükümetin önceliğinin ise toplumun sorunları olmadığını vurguladı. Ülkedeki kötü duruma rağmen UBP-DP-YDP azınlık hükümetinin önceliğinin halen atamalar ve kurultay olduğunu belirten Özyiğit, son dönemde sınır kapılarının geç de olsa açılmasının olumlu bir unsur olduğunu, bunun hem esnafa hem de ülke insanına olumlu yansımaları olacağını kaydetti.

“UBP’li Örgüt Başkanları Devletin Parasıyla Hellim Dağıtıyor”
Toplumun büyük çoğunluğunun ekonomik anlamda dara düştüğü bir dönemde gerekli önlemleri almayan hükümetin diğer yandan devlet olanaklarını kullanarak partizanlık yapmaya devam ettiğini belirten Özyiğit, “İhtiyaç olup olmadığına bakmadan kendi yandaşlarını sınavsız, münhalsiz işe alan hükümet diğer yandan da devletin parasıyla 3 Milyon TL’ye satın alınan hellimleri örgüt başkanları aracılığı ile dağıtıyor. İşte ülkeyi yönetenlerin zihniyeti budur, gerçekten yazık” ifadelerini kullandı.

“Bu Nasıl Bir Tutarsızlıktır!”
Hükümetin her alandaki plansızlığının eğitimde de sürdüğünü ve gerekli çalışmaların zamanında yapılmaması nedeniyle eğitimde ciddi kayıpların yaşandığını belirten Özyiğit, “Pandemi nedeniyle okullarda yüz yüze eğitimi açmayan Eğitim Bakanlığı, 3 bine yakın öğrenciyi Çanakkale kamplarına yollamak için çağrı yaptı. Siz burada düşük vakalar varken bile yüz yüze eğitimi başlatmayacaksınız, sonra da vaka sayılarının yükseklerde seyrettiği ve riskin halen sürdüğü bir ülkeye öğrencileri götürmek için çağrı yapacaksınız. Bu nasıl bir anlayıştır, bu nasıl bir tutarsızlıktır?” diye konuştu.

Eğitim Bakanı’nın önceliğinin eğitimde kaybedilen dönemlerin telafisinin nasıl yapılacağı olması gerektiğini, ancak halen önümüzdeki dönemin planlamasının bile açıklanmadığını belirten Özyiğit, “Öyle anlaşılıyor ki Sn. Bakan eğitimin ne kadar önemli olduğunu yeterince anlayamamış” dedi.

“Sn. Tatar Bulmakta Zorlanmayacaktır, Hem de Fazlasıyla”
TDP Başkanı Cemal Özyiğit, sınır kapılarının açılmasıyla ilgili aylarca ayak direyen Cumhurbaşkanı Tatar’ın kapıların açılmasının ardından sınır kapılarında ‘şov’ nitelikli fotoğraflar çektiğini belirterek, bunu samimiyetsizlik olarak niteledi.

Sınır kapılarında fotoğraflar çeken Tatar’ın başka fotoğraflarının da basına düştüğünü, ‘Tanımam’ dediği suç örgütü üyesi kişinin babasının ise KKTC temsilcisi çıktığını belirten Özyiğit, basının doğal olarak bunları haberleştirmesi üzerine de Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada bu yayınların ‘yalan ve iftiralara dayalı kara propaganda’ olarak nitelendirildiğini anımsattı. Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşananların ortada olduğunu, müdahalelerle ilgili dün yayınlanan raporun da gerçekleri bir kez daha ortaya koyduğunu belirten Özyiğit, “Sn. Tatar yalan ve kara propaganda arıyorsa dönsün ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri dönemi yaşananlara baksın. Emin olsun ki bulmakta hiç zorlanmayacak, hem de kendisine çok tanıdık gelecek” dedi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 1 =

“Hükümet Tüm Yetkilerini Devretti”[sharebuttonsc]