“Herkes İçin Ücretsiz Eğitim Sistemi Hayata Geçecek”

“Herkes İçin Ücretsiz Eğitim Sistemi Hayata Geçecek”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Asım İdris, daha güzel, daha aydınlık, daha çağdaş bir gelecek için bilimsellikten ödün vermeyen, nitelikli bir eğitim sisteminin vazgeçilmezleri olduğunu vurguladı. İdris, TDP’nin, dini, dili, rengi, doğum yeri fark etmeksizin herkes için ücretsiz eğitimi hayata geçireceğini kaydetti.
TDP Milletvekili adayları seçim çalışmaları çerçevesinde dün Türk Maarif Kolejini ziyaret etti. Ziyarette TDP Katılım Vizyonuna ilişkin bilgiler verilirken, TDP’nin eğitimde planlama, yürütme ve güçlendirme ile hayata geçireceği vizyonu hakkında bilgiler verildi, öğretmenlerin soruları yanıtlandı.

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, planlı adımlarla eğitimdeki sorunları çözeceklerini, yapılacak tüm çalışmaların ve atılan her adımın ileriye doğru yatırım olacağını vurguladı.

TDP, dini, dili, rengi, doğum yeri fark etmeksizin herkes için ücretsiz eğitimi hayata geçireceğini belirten İdris, çeşitli adaletsizlikler içeren burs verme yönteminde değişiklikler yapıp, kriterler ve ihtiyacın baz alınacağını kaydetti. İdris, belli kriterler nedeni ile devlet bursundan yararlanamayan gençlerin, uzun vadede geri ödemeli kredilendirme sisteminden yararlandırılacağını da belirtti. İdris, çocukların güvenle okullarına ve evlerine taşınmalarının sağlanması için öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin düzenli kontrollerden geçirileceğini, belli bir hız limitini geçmemeleri için otobüslere takometre konacağını ve sınırı aşan şoförlere en az 1 asgari ücret ceza uygulanacağını kaydetti.

Kıbrıs Türk toplumu tarihinde çok önemli bir köşe taşı olan Atatürk Öğretmen Akademisi’nin yaşatılması ve geliştirilmesi ülke geleceği açısından önemli olduğunu belirten İdris, TDP’nin Atatürk Öğretmen Akademisi’nin daha verimli hale gelmesi ve sürekli bir eğitim merkezi gibi tüm düzeydeki öğretmenlere eğitim vermesini sağlayacağını söyledi

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × four =

“Herkes İçin Ücretsiz Eğitim Sistemi Hayata Geçecek”[sharebuttonsc]