“Her Çocuk Gülene Kadar”

“Her Çocuk Gülene Kadar”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü, Ağırdağ İlkokulu’nda çardak ve oyun alanını yeniledi, eksikliklerini tamamladı, oyun gruplarına yenilerini ekledi . ‘Her Çocuk Gülene Kadar’ adı altında gerçekleştirilen etkinliğe, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ile Milletvekili Zeki Çeler de katılarak destek belirtti. Proje çerçevesinde çardak ile oyun alanındaki banklar ile sandalyeler boyandı, çevre düzenlemesi yapıldı. Etkinliğin ardından bir de anı fotoğrafı çekildi. TDP Gençlik Örgütü Eş Başkanı Nalan Ersümer, Her Çocuk Gülene Kadar’ adlı projelerinin süreceğini açıkladı.

“Proje sürecek”
Ersümer, Devlet okullarındaki eksikliklerin farkında olduklarını, ‘Her Çocuk Gülene Kadar’ adlı projeyi de özellikle kırsal kesimlerdeki öğretmenlerin kısıtlı olanaklarla eğitim verme gayreti içinde oldukları gerçeğinden hareketle hayata geçirdiklerine dikkat çekti. Geçtiğimiz Şubat ayında ‘Her Çocuk Gülene Kadar’ projesi çerçevesinde ilk olarak Dipkarpaz Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nde okulun ihtiyaçları olan oyuncak, kitap, eğitsel oyun malzemeleri, dolap ve oturma yastıkları tamamlanırken, oyun sınıfı boyanarak, gerekli materyaller sınıfa yerleştirilmişti. Geçtiğimiz hafta sonu da Ağırdağ İlkokulundaki çardak ile oyun alanının yenilendiğini anımsatan Ersümer, projenin ihtiyaçlı diğer İlkokullarla süreceğini duyurdu.

Dipkarpaz Okul Öncesi Eğitim Merkezi ile Ağırdağ İlkokuluna katkı koymanın mutluluğunu taşıdıklarını belirten Ersümer, kırsal bölgelerin sosyo-ekonomik olarak yaşadığı sosyal adaletsizlikleri gidermek için herkese sorumluluk düştüğüne dikkat çekti. Ersümer, bu tarz çalışmalara katkı koyabilecek kişi ve kurumlarla işbirliği yapmaya hazır olduklarını da ifade etti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 4 =

“Her Çocuk Gülene Kadar”[sharebuttonsc]