“Geçici 10. Madde Artık Kaldırılmalıdır”

“Geçici 10. Madde Artık Kaldırılmalıdır”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Hüseyin Angolemli, geçici 10. maddenin artık kaldırılması gerektiğini belirterek, dünyada polisi kendine bağlı olmayan tek bir ülke var mı? diye sordu. 10. Madde ile ilgili bir madde hazırlanarak ve topluma anlatılarak uygun bir zamanda referandum yapılması gerektiğini belirten Angolemli, “Kendi kendimizi gerçekten yönetmek istiyorsak bu adımı atmak zorundayız, bu da herkesin sorumluluğundadır” dedi.

TDP Milletvekili Angolemli Meclis’te Yayın Yüksek Kurulu 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın görüşülmesi sırasında söz alarak değerlendirmelerde bulundu.

Yayın Yüksek Kurulu’nun mevcut yapısının tamam olmadığını belirterek, Kurul’un sözünün daha geçerli olacağı bir yapıya kavuşturulması gerektiğini ifade eden Angolemli, örneğin RTÜK’ün YYK’dan habersiz kararlar alıp KKTC’de bir kanalı kapatabildiğine işaret etti. Angolemli, YYK bu şekilde çalışacaksa bu kurula gerek olmadığını belirterek, bunları dile getirmemeleri durumunda sorunların aşılamayacağını kaydetti.

“Hükümet Sorumluluğunu Yerine Getiremiyor”
Konuşmasında ülkedeki ekonomik sorunlara ve hükümetin icraatlarına da değinen Angolemli, kendi görev ve sorumluluğunu yerine getiremeyen hükümetin, halkın sorunlarına çare olamadığı gibi var olan sorunlara yenilerinin eklenmesine de neden olduğunu söyledi.

Devletin yıllardır alacaklarını alamadığını, vergi alacaklarının üzerine yeterince gitmediğini, kayıt dışılığın peşine düşmediğini, Vakıfların alacakları olduğunu ancak almadığını, vergilerin, kiraların alınmadığını belirten Angolemli, “Peki bu görevlerini yerine getirmeyen hükümet ne yapıyor, en kolay yolu seçerek halkın cebine el atıyor. Bir yandan hayat pahalılığını durdurma çalışması yaparken, aynı zamanda da zamlara devam ediyor” dedi.
Zaten ekonomik anlamda zorda olan vatandaşlara bu kararlarla birlikte bir darbe de hükümetin vurduğunu, halkın gücünün daha da düştüğünü belirten Angolemli, UBP-DP-YDP azınlık hükümetinin bu yapısı ile toplum yararına icraat yapamayacağını vurguladı.

Hükümetin ‘Ben yaparım olur’ tavrını bir yana bırakarak kendisine yapılan önerilere kulak vermesi gerektiğini kaydeden Angolemli, tüm paydaşlarla biraya gelinerek devletin gelirlerini artırmak için fikirler geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 15 =

“Geçici 10. Madde Artık Kaldırılmalıdır”[sharebuttonsc]