“Erken Seçim Tarihi Bir An Önce Belirlenmeli”

“Erken Seçim Tarihi Bir An Önce Belirlenmeli”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu hükümet kurma görüşmeleri çerçevesinde Toplumcu Demokrasi Partisi’ni (TDP) ziyaret etti. Görüşmede TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in yanı sıra TDP Genel Sekreteri Halil Hızal, TDP Milletvekili Zeki Çeler ile MYK üyeleri Doğa Yalçın, Evrim Benzetsel de yer aldı. Her iki parti lideri görüşme sonrası basına açıklamalarda bulundu.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit hafta sonu gerçekleştirilen UBP kurultayında Genel Başkan seçilen Faiz Sucuoğlunu kutlayarak başladığı konuşmasında, UBP heyeti ile siyasi partilere başlatılan ziyaretler çerçevesinde bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Toplantıda UBP heyetinin görüş ve düşüncelerini dinleyerek, karşılıklı fikirleri paylaştıklarını ifade eden Özyiğit, TDP’nin duruşunun çok açık ve net olduğunu vurguladı.

TDP olarak son 1 yılda topluma yeterince zaman kaybettirildiği ve Meclisteki mevcut yapıdan oluşacak herhangi bir hükümet modelinin halkın sorunlara çare üretemeyeceği gerçeğinden hareketle gelinen aşamada erken seçim tarihinin biran önce belirlenmesi gerektiğini savunduklarını belirten Özyiğit, erken seçim tarihinin netleşmesiyle birlikte seçim yasaklarının da hemen devreye girmesi gerektiğini kaydetti.

En erken zamanda seçim yapılarak halk iradesinin sandığa yansıması gerektiğini belirten Özyiğit, Meclis çoğunluğuna dayalı bir hükümet modelinde TDP olarak yer almayacaklarını kaydetti. Özyiğit, bir soru üzerine seçime kadar tüm partilerin içinde olacağı bir hükümet kurulması teklifi gelmesi halinde ise konuyu yetkili organlarında değerlendireceklerini söyledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three − 2 =

“Erken Seçim Tarihi Bir An Önce Belirlenmeli”[sharebuttonsc]