DP Heyeti, TDP’yi Ziyaret Etti

DP Heyeti, TDP’yi Ziyaret Etti

Genel Sekreter Afet Özcafer, Milletvekilleri Serdar Denktaş, Koral Çağman ve Fikri Ataoğlu’ndan oluşan DP heyeti bugün Cemal Özyiğit başkanlığındaki TDP’yi ziyaret etti. TDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren görüşmede, TDP Genel Sekreteri Halil Hızal, Milletvekili Zeki Çeler ile MYK üyesi Yasemin Çobanoğlu da hazır bulundu.TDP Başkanı Özyiğit ile DP Genel Sekreteri Afet Özcafer görüşme öncesinde basına açıklamalarda bulundular.

Afet Özcafer, DP’nin muhalefette olan siyasi partilere başlattığı ziyaretler çerçevesinde bugün TDP’nin ziyaret edildiğini kaydetti. Meclis’in yeni döneminin hayırlı olması temennisinde bulunan Özcafer, mecliste yer alacak yasalarla ilgili birlikte hareket edebilmek, görüş, bilgi alışverişinde bulunmak, Kıbrıs konusunda gelinen aşamayı konuşmak amacıyla bugünkü ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.
Kıbrıs konusunda siyasi partilerin bir uzlaşı, anlaşma yoluna varmasının önemine işaret eden Özcafer, mecliste Kıbrıs müzakereleriyle ilgili de toplantılar yapılması ve tüm siyasi partilerin görüşlerini paylaşması temennisinde bulundu.

ÖZYİĞİT
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, 4’lü koalisyon hükümeti döneminde, DP ile birlikte çalıştıklarını ve örtüştükleri konularda, yararlı ve verimli bir işbirliği içinde bulunduklarını kaydetti. 4’lü koalisyon hükümetinin ülke için önemli bir deneme olduğuna işaret eden Özyiğit, gelinen süreçte TDP’nin temel konularda, hem görüş ve önerileriyle, hem de meclis içinde ve dışında etkin, yapıcı bir muhalefet anlayışıyla hareket edeceğini belirtti.
Yeri Geldikçe İş Birliği Yapılabilir

DP ile Kıbrıs konusu başta olmak üzere bazı temel konularda farklılıkları olduğunu belirten Özyiğit, ancak farklılıkları da gözeterek, örtüşülen noktalarda Kıbrıs Türk toplumu için yeri geldikçe DP ile işbirliği yapılabileceğini söyledi.

Özyiğit, önemli olanın Kıbrıs Türk toplumun kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomik yapıya ulaşması, ekonomisi ve demokrasisiyle kendi kendini yönetebilen bir toplum haline gelebilmesi olduğuna dikkat çekerek, bunun için mücadele verilmesinin hayati olduğunu kaydetti.

Kıbrıs konusunda gelinen aşamanın önemine işaret eden Özyiğit, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın yürüttüğü çalışmaları desteklediklerini, New York’tan çıkan sonuç doğrultusunda önce üçlü, sonra beşli zirve beklentilerini dile getirdi. Özyiğit, çatışma alanı değil, bir uzlaşma alanı yaratmak doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − two =

DP Heyeti, TDP’yi Ziyaret Etti[sharebuttonsc]