“CMC Maden İşletme Tesisi Atık Alanı Rehabilite Edilecek”

“CMC Maden İşletme Tesisi Atık Alanı Rehabilite Edilecek”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Güzelyurt ve Lefke milletvekili adayları Gemikonağı’nı ziyaret etti, çarşı merkezindeki iş yerlerini ve evleri ziyaret ederek, esnaf ve yurttaşlara TDP’nin katılım vizyonuna ilişkin bilgiler paylaştı.

Esnaf ve yurttaşlarla yapılan konuşmalarda Lefke’nin kanayan yarası olan mevcut CMC maden işletme tesisi atık alanı rehabilite projesinin hemen başlatılacağı ve rehabilitasyonunun gerçekleşeceği belirtildi.

TDP adayları, Lefke Tarihi Kent Alanı’nın kültürel miras alanlarının sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi amacıyla Bütünleşik Kültürel Miras Alanı Yönetim Planları çerçevesinde değerlendirileceğini belirttiler. Ayrıca, turizm politikası çerçevesinde tanıtma ve pazarlamada Lefke markasının güçlendirilmesi ve bu bölge için hazırlanan turizm gelişim projelerinin hızla hayata geçirilmesini sağlanacağını belirttiler.

7 Ocak’ta ülkemiz için, geleceğimiz için, çocuklarımız için çok önemli bir seçim gerçekleşeceğini belirten TDP’li adaylar, seçimin Kıbrıs Türkü’nün, hak ettiği bir düzen içerisinde, kendine yakışır bir yaşama kapılarını açma fırsatını yakalayacağı bir karar günü olacağına dikkat çektiler.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 8 =

“CMC Maden İşletme Tesisi Atık Alanı Rehabilite Edilecek”[sharebuttonsc]