Başarısız Bir Hükümet İle Yola Devam Kararı Alındı

Başarısız Bir Hükümet İle Yola Devam Kararı Alındı

TDP olarak bugün hükümetin kurulmasını başarısız bir hükümetin devamı olarak nitelendirmekteyiz.

Sayın Başbakan’ın Hükümeti kurma çalışmaları esnasında kamuoyuna yaptığı açıklamalar, toplumsal ihtiyaçlarımızı karşılayan bir anlayışla değil; partili siyasetçilerin taleplerini tatmin edecek biçimde bir yaklaşımla bu hükümetin kurulduğunu göstermektedir. Hükümetin büyük ortağının iç sorunları ile küçük ortakların akıl almaz talep ve pazarlıkları, bu süreçte ne yazık ki ön plana çıkmıştır ve toplum çıkarları göz ardı edilerek başarısız olan hükümetin devamı noktasına gelinmiştir.

Oluşturulan bu sözde yeni hükümet; eski ve başarısızlığı kanıtlanmış kadrolarla yola devam edileceğini ve bu siyasal kadroların “biat” alışkanlığının sürdürüleceğini gözler önüne sermektedir.

Daha önceki icraatlarından bildiğimiz UBP ve ortakları DP ile YDP’ye güvenmemiz için herhangi bir neden yoktur. Tam tersine yakın zamanlardaki uygulamaları dikkate alındığında, köklü değişimler ve reformist yaklaşımlar beklememekteyiz. Bugün Sn. Başbakan’ın hükümet kabinesini açıkladığı sırada bakanlıkların dönüşümlü olacağını  özellikle belirtmiş; bu da istikrarlı ve toplum çıkarlarını gözeten bir hükümetten ziyade, menfaat odaklı bir anlayışın ülkeyi yönetmekte hakim olacağını gözler önüne sermiştir.

TDP olarak bizler, halkın acil çözüm bekleyen sorunlarının çözümü konusunda bu hükümetin icraatlarını yakından takip edecek ve olumlu bulduğumuz her girişimi desteklerken, halkın aleyhine atılacak adımların karşısında duracağımızı da şimdiden belirtiriz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =

Başarısız Bir Hükümet İle Yola Devam Kararı Alındı[sharebuttonsc]