Angolemli: “Hükümet birçok üreticiyi bilerek mağdur etti”

Angolemli: “Hükümet birçok üreticiyi bilerek mağdur etti”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mağusa milletvekili Hüseyin Angolemli, ‘Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti (UBP-DP) koalisyon hükümeti piyasaya 45 Milyon TL’lik ödeme yaparak bayram öncesi tüm kesimleri rahatlattı’ yönündeki söylemin doğru olmadığını belirtti.

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan, özellikle de süt üreticilerinin çok büyük bir bölümünün paralarını alamadıklarına dikkat çeken Angolemli “Hükümet üreticilerin alacaklarını bilinçli olarak geç yatırarak, üreticilerin büyük bölümünün paralarını alamamalarına neden olmuştur. Para bankaya yatmasına rağmen, birçok üretici alacağını alamayarak ciddi mağduriyet yaşamıştır” dedi. Bu durumun yaşanmaması için hayvan üreticilerinin günler öncesinden hükümeti uyardığını, ancak bakanlık ile hükümetin yine bildiğini okuduğunu belirten Angolemli, 5 Eylül’de yapması gereken ödemeyi, dört gün gecikmeli yapan Hükümetin bu tutumu ile birçok ailenin bayram öncesinde mağduriyet yaşamasına neden olduğuna vurgu yaptı.

Makam araçlarına, izaz ikramlara para bulmakta zorlanmayan, günü gününde kararlar üreten hükümetin bile bile üreticileri zora sokmasının kabul edilemez olduğunu kaydeden Angolemli, emeğe, üretime verilen değerin bu olmaması gerektiğini kaydetti.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 16 =

Angolemli: “Hükümet birçok üreticiyi bilerek mağdur etti”[sharebuttonsc]