TDP: “Su Temini ve Yönetimine İlişkin Anlaşma Kabul edilemez”

TDP: “Su Temini ve Yönetimine İlişkin Anlaşma Kabul edilemez”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi (PM) 11 Şubat Perşembe akşamı Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığında toplandı. Son siyasi gelişmeler ile Seçim ve Halk Oylaması Yasa Tasarısı’nın görüşüldüğü toplantıda, Türkiye’den gelen suyun temini ve yönetimi konusunda yaşanan gelişmeler de masaya yatırıldı, derinlemesine görüşüldü. TDP PM su konusunda aşağıdaki kararları üretti

* TDP Parti Meclisi (PM) TC ve KKTC hükümetleri arasında uzlaşıldığı bahsedilen su temini ve yönetimine ilişkin anlaşmanın, suyu özelleştiren bir teslimiyet metni olduğunu ve Kıbrıs Türk Toplumu açısından bu anlaşmanın kabul edilemez olduğunu vurgular.

* TDP Parti Meclisi, bu koşullarda, bu anlaşmaya onay verecek CTP-UBP Hükümeti’nin ve buna sessiz kalacak tüm kesimlerin, Kıbrıs Türk Toplumunun varlığını ve geleceğini ipotek altına alacak tarihi bir hataya imza atacağı uyarısında bulunur.

* TDP, Meclis’teki ve Meclis dışındaki tüm partileri ve örgütleri bu anlaşmayı reddetmeye davet eder.

* TDP, tüm belediyeleri uygulama sözleşmesine dahil olmamaya davet eder.

* Tüm bu uyarılara rağmen, hükümet bu anlaşmayı imzalamakta ısrar ettiği takdirde, idarenin, uygulama sözleşmesi dışında kalan Belediyelere hukuksal çerçevede nitelikli su temin etmekle yükümlü olduğunu hatırlatır.

* Toplumcu Demokrasi Partisi, ilgili anlaşmanın yürürlüğe girmemesi için, aynı şekilde düşünen tüm kesimlerle toplumsal mücadele başlatacağını açıklar.

* TDP, aynı zamanda bu anlaşmanın yürürlüğe girmesi takdirde, iptali için her türlü hukuk mücadelesini verme kararlılığındadır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − seventeen =

TDP: “Su Temini ve Yönetimine İlişkin Anlaşma Kabul edilemez”[sharebuttonsc]